Arbëri

Babai i futbollistit serb thotë se i biri do të luajë për Kosovën, për përjashtimin nga puna nuk flet

 

Babai i futbollistit të Flamurtarit, Ilija Iviq, Dushani, ka konfirmuar se i biri i i tij do të vazhdojë të luajë për Flamurtarin dhe për Kosovën nëse ftohet, por nuk ka pranuar të flasë për lajmin se ai dhe bashkëshortja e tij, të premten, janë larguar nga vendet e tyre të punës në Graçanicë shkaku i të birit.

Në një bisedë për Koha.net, ai ka thënë se të shtunën do të sqarohet për këtë temë.