Arbëri

Pas fyerjeve, kërcënimeve dhe mbetjes pa punë të nënës së tij, Iviqi thotë se i intereson vetëm futbolli

Foto: VoA
 

Futbollisti i ri, Ilija Iviq nuk ka mundur të mendojë që familja e tij, por edhe vet ai, do të futen në telashe të mëdha, pasi u bë publik lajmi se ai ka pranuar ftesë që të luajë për Kosovën. Iviqi që është nga Kishnica, luan për të rinjtë e Flamurtarit të Prishtinës.

Vetëm një ditë pasi u publikua lajmi se ai mund të luajë për Kosovën, nëna e tij u largua nga puna në Qendrën e Edukimit Kulturor, që në Kosovë funksionon në sistemin e Serbisë, ka raportuar të shtunën Zëri i Amerikës në gjuhën serbe.