Arbëri

Kurti e Thaçi reagojnë kundër sulmit me vezë ndaj Hotit

Foto: Koha / ilustrim
 

Për sulmin me vezë ndaj zëvendëskryeministrit Avdullah Hoti, kanë reaguar edhe kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti Hashim Thaçi.

Kurti thotë se këto veprime të dirigjuara nuk e shqetësojnë Qeverinë e Kosovës, ndërsa Thaçi, e dënon sulmin dhe e quan të papranueshëm.