Arbëri

Veseli pranon të takohet me Kurtin por e kritikon për qëndrimet “anti amerikane”

Foto: Koha
 

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli ia ka kthyer letrën kryeministrit Albin Kurti i cili para pak ditësh ka kërkuar ta takoj për të diskutuar për dialogun, programin qeverisës, sfidat në shtetndërtimin demokratik, zhvillimi socio-ekonomik.

Kryeministri Albin Kurti u kishte dërguar më 28 shkurt ftesë ish kryeministrit Ramush Haradinaj dhe kryetari të PDK-së, Kadri Veseli. Haradinaj kishte pranuar publikisht se ka marrë letër nga Kurti porse s’i është përgjigjur.