Arbëri

AAK-ja propozon Konferencë të krerëve të partive, thotë se dialogu është komprometuar

AAK-ja propozon Konferencë të krerëve të partive, thotë se dialogu është komprometuar

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dalë në një konferencë për media, ku ka propozuar që të mbahet një Konferencë për Kosovën në Prishtinë, ku do të merrnin pjesë prijësit e partive politike dhe përfaqësuesit e SHBA-së dhe BE-së, bëhet e ditur përmes një komunikate për media.

Ky propozim i tij vjen, siç ka thënë ai, pas përçarjeve të shumta të taborit politik të Kosovës, qasje që po e dëmton Kosovën në raport me Serbinë.