Arbëri

Sot pasdite seanca e jashtëzakonshme e opozitës “për qasjen e Kurtit ndaj SHBA-së”

Foto: Koha / Arkiv
 

Opozita ka thirrur seancë të jashtëzakonshme për sot pasdite për të diskutuar, siç kanë thënë ata, për qasjen e Qeverisë ndaj SHBA-së.

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, tha se kryeministri Albin Kurti është “i paaftë” dhe “po e rrezikon aleancën e Kosovës me SHBA-në”, raporton Koha.