Arbëri

Von Cramon i reagon ashpër Kosnettit, deklaratat e tij i quan “të papërgjegjshme”

Von Cramon i reagon ashpër Kosnettit, deklaratat e tij i quan “të papërgjegjshme”
 

Gjatë ditës së sotme, raportuesja e Parlamentit Evropian për Kosovën, eurodeputetja Viola von Cramon-Taubadel, deklaroi se trazirat politike dhe pandemia e koronavirusit, nuk bën të përdorën si avantazh nga asnjë politikan në Kosovë.

Mirëpo, ndryshe u shpreh ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett, i cili tha se është i gëzuar që do të mbahet seanca e nesërme për mocionin e mosbesimit ndaj qeverisë.