Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

Tre deputetët e LDK-së që votuan kundër rrëzimit të Qeverisë Kurti

25 March 2020 23:20

Qeveria Kurti sot ka rënë përmes mocionit të mosbesimit, me 82 deputetë që votuan pro, 32 kundër e 1 abstenim.

Ishte LDK-ja ajo që kishte iniciuar mocionin e mosbesimit, megjithatë tre deputetë nga radhët e saj votuan kundër këtij mocioni.

Ata që votuan kundër ishin deputetët Haxhi Avdyli, Ardian Shala, dhe kryeparlamentarja, Vjosa Osmani.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme