Arbëri

Haradinaj: Deklarata e Departamentit të Shtetit se s’ka plan për shkëmbim territoresh, siguri për Kosovën

Foto: Driton Paçarada / Koha
 

Kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj përmes një postimi në Facebook ka thënë se deklarata e Departamentit të Shtetit është siguria më e madhe për Kosovën.

“Deklarata e krerëve të lartë të Administratës amerikane dhe Departamentit të Shtetit se nuk ekziston një plan sekret për shkëmbime territoresh, është siguria më e madhe dhe garancia më e duhur që i nevojitet Kosovës sot për të ecur përpara”, ka shkruar Haradinaj.