Arbëri

Sot në Kosovë mot i ftohtë e me borë

Sot në Kosovë mot i ftohtë e me borë
 

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot, ditë e mërkurë, do të mbajë mot i vranët dhe kohë pas kohe me reshje bore.

Sipas institutit, temperaturat më të ulëta do të lëvizin ndërmjet -3 deri -1, kurse maksimalet e ditës do të lëvizin ndërmjet 1 deri 2 gradë.