Arbëri

PDK: Vendimi i djeshëm i Kurtit, një lojë dhe mashtrim ndaj qytetarëve dhe ndaj SHBA-së

Foto: Koha / ilustrim
 

Partia Demokratike e Kosovës ka thënë se kryeministri në detyrë i Kosovës, Albin Kurti, ka “mashtruar” dhe “gënjyer” qytetarët e Kosovës lidhur me vendosjen e reciprocitetit me Serbinë.

Për PDK-në, si shumë vendime tjera të Kurtit, edhe ai i mbrëmshmi ishte një vendim “gjysmak, qesharak e teknik për kinse reciprocitet të plotë ekonomik, tregtar dhe politik me Serbinë”.