Arbëri

Sot e nesër në Kosovë, vranët me intervale të shkurtra me diell

Sot e nesër në Kosovë, vranët me intervale të shkurtra me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot dhe nesër do të mbajë mot i vranët dhe me intervale të shkurtra me diell.

Sipas institutit, vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me riga lokale shiu.