Arbëri

Veseli kërkon nga Qeveria të zgjerojë kapacitetin e karantinimit për riatdhesim të shpejtë të qytetarëve

 

Kreu i PDK-së, Kadri Veseli, përmes një postimi në Facebook i ka bërë thirrje Qeverisë në ikje që të ndërmerrë masa për riatdhesimin e qytetarëve dhe të zgjerojë kapacitetin e karantinimit.

Ai thotë të ketë biseduar sot me ambasadorët e Kosovës në disa vende të Evropës.