Arbëri

Veseli akuzon Qeverinë në detyrë: Po rrezikohet sovraniteti i veriut të Kosovës

 

Kryetari i PDK-së, Kadri Veseli, në një konferencë të jashtëzakonshme për medie, të mbajtur të shtunën ka thënë se është ndjerë i detyruar të thërrasë atë pas “asaj që po ndodh në Veri”.

“Akti i djeshëm i Serbisë, e cila shtriu gjendjen e saj të jashtëzakonshme në pjesë të Kosovës, duke futur me direktiva të Beogradit në karantinë dhe ndarë nga pjesa tjetër e vendit, dy komunat e Republikës së Kosovës, Mitrovicën e Veriut dhe Zveçanin, është cenim i rëndë i sovranitetit”, ka thënë ai.