Arbëri

Mot me diell në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme

Mot me diell në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin i cili do të mbizotërojë në Kosovë gjatë pesë ditëve të ardhshme.

Sipas një njoftimi për media, dita e hënë do të vijoj me mot të vranët dhe vende–vende me riga lokale shiu. Ndërkaq gjatë ditës parashihet të ketë intervale me diell.