Arbëri

Sot mot i vranët dhe me shi në Kosovë

Sot mot i vranët dhe me shi në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë kësaj jave vendi ynë do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.

Sot pritet të ketë shi, ndërsa në viset kodrinore-malore reshje shiu dhe bore.