Arbëri

Parashikimi i motit për vikend në Kosovë

Parashikimi i motit për vikend në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik ka njoftuar për parashikimin e motit në Kosovë gjatë këtij vikendi.

Sipas IHMK-së, gjatë vikendit parashihet të mbajë mot kryesisht i ngjashëm dhe me rritje të lehta të temperaturave.