Arbëri

Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Parashikimi i motit për nesër në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar për motin që do të mbajë nesër, ditë e diel, në Kosovë.

“Do të mbaj mot me diell dhe vranësira konvektive të cilat në pjesën verilindore dhe veriperëndimore gjatë ditës do të sjellin shi”, thuhet në njoftimi.