Arbëri

55 raste me koronavirus po trajtohen në Infektivë, një në gjendje kritike

55 raste me koronavirus po trajtohen në Infektivë, një në gjendje kritike

55 raste me koronavirus janë duke u trajtuar në Klinikën Infektive në QKUK.

Sipas njoftimit, prej tyre 45 raste janë në gjendje stabile, nëntë raste janë në trajtim me oksigjenoterapi dhe përkujdesje intensive.