Arbëri

PSD-ja me aksion simbolik “vendos” Qeverinë në karantinë, kërkon dorëheqjen e Vitisë dhe Sveçlës

PSD-ja me aksion simbolik “vendos” Qeverinë në karantinë, kërkon dorëheqjen e Vitisë dhe Sveçlës
Foto: PSD

Partia Socialdemokrate përmes një aksioni simbolik para Qeverisë së Kosovës ka kërkuar dorëheqjen e ministrit në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia dhe ushtruesit të detyrës së ministrit të Brendshëm, Xhelal Sveçla.

Sipas PSD-së, ata janë përgjegjësit kryesor për rastin tragjik të 26-vjeçarit në Qendrën e Studentëve.