Arbëri

AAK: Qëndrimi tendencioz i Borrellit është i dëmshëm për stabilitetin në rajon

Foto: Alban Bujari / KD
 

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, ka hedhur akuza ndaj Përfaqësuesit të Lartë të BE-së Josep Borrell, i cili u deklarua për idenë e ndryshimit të kufijve.

Në komunikatën për media të AAK-së thuhet se ideja e Borrellit për ndryshimin e kufijve është e dëmshme për paqen dhe stabilitetin e rajonit.