Arbëri

Moti sot në Kosovë

Foto: Koha / Moti
Foto: KOHA
 

Sot në Kosovë parashihet të mbajë mot kryesisht i qetë, me diell dhe vranësira të shpërndara.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 5-7 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius.