Arbëri

Mustafa: Osmani nuk po e respekton LDK-në, Kurti shkarkoi veten

Mustafa: Osmani nuk po e respekton LDK-në, Kurti shkarkoi veten

Kreu i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se nënkryetarja e partisë, Vjosa Osmani, duke mospërkrahur mocionin e mosbesimit ndaj Qeverisë Kurti, nuk e ka respektuar partinë e saj.

“Vetë fakti që ajo ka dalë kundër mocionit të mosbesimit, për të cilin ka qenë shumica dërrmuese në LDK dhe ka dalë kundër formimit të Qeverisë së LDK-së në krye me njeriun e LDK-së, është mosrespekt ndaj LDK-së dhe organizatës së vet. Prandaj s’është vota që të jep fuqi që të mos ta respektosh partinë tënde. Por është vota që ta çosh përpara partinë tënde duke e respektuar”, ka thënë Mustafa në një intervistë për rtv21.