Arbëri

Demi: Pandemia s’duhet të përdoret si arsye as për të mbetur në pushtet, e as për të ardhur

Foto: Koha
 

Analisti politik Agron Demi ka thënë se pandemia COVID-19 nuk duhet të përdoret nga politikanët në vend as si arsye për të mbetur në pushtet, e as për të ardhur.

Pak pasi aktivistë të grupit “meKryeministrin” mbajtën “prova” për protesta, Demi ka thënë se rrëzimi i Qeverisë në kohë pandemie dhe refuzimi për të aprovuar ligj për masat kundër koronavirusit ishte lojë e rrezikshme me shëndetin e qytetarëve po aq sa edhe organizimi i protestave me qindra apo mijëra pjesëmarrës.