Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas Institutit, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-13 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë celsius.