Arbëri

Haradinaj vlerëson se vënia e taksës dhe ndërprerja e dialogut ishin të rëndësishme

Haradinaj vlerëson se vënia e taksës dhe ndërprerja e dialogut ishin të rëndësishme
Foto: Koha / Arkiv

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka vlerësuar se vendosja e taksës ndaj mallrave serbe ishte një punë me rëndësi e cila ishte realizuar në periudhën kur ai drejtonte Qeverinë e Kosovës.

Këto komente Haradinaj i ka bërë gjatë qëndrimit në Gjilan ku mori pjesë në shënimin e 20-vjetorit të themelimit të degës së AAK-së në këtë komunë.