Arbëri

Nesër e pasnesër në Kosovë mot me diell e pjesërisht i vranët

Nesër e pasnesër në Kosovë mot me diell e pjesërisht i vranët
Foto: KOHA

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se nesër dhe pasnesër, më 16 e 17 maj, do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

“Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius”, thuhet në njoftim.