Arbëri

Të premten, 10 raste të reja me koronavirus në Kosovë, një i shëruar

Foto: Alban Bujari / KOHA
 

Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik ka njoftuar se sot janë regjistruar 10 raste të reja me koronavirus dhe vetëm një i shëruar.

“Sot më 15 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 236 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren. Me SARS-CoV-2, janë konfirmuar 10 raste”, thuhet në njoftim.