Arbëri

Sot në Kosovë mot me diell dhe pjesërisht vranët

Sot në Kosovë mot me diell dhe pjesërisht vranët

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës (IHMK), ka njoftuar se të shtunën dhe të dielën do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

"Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 11-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 28-30 gradë Celsius”, ka njoftuar IHMK.