Arbëri

​17 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, shkon në 933 numri i të infektuarve

​17 raste të reja me COVID-19 në Shqipëri, shkon në 933 numri i të infektuarve

Në Shqipëri në 24 orët e fundit janë konfirmuar edhe 17 raste të reja me COVID-19.

Instituti i Shëndetësisë Publike ka bërë të ditur se deri më sot janë kryer mbi 12 mijë testime dhe janë konfirmuar pozitivë me COVID-19 në të gjithë vendin 933 qytetarë. Prej tyre, 77% tashmë janë të shëruar.