Arbëri

Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Moti për ditën e sotme në Shqipëri parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura si dhe intervale të shkurtra me diell.

Shërbimi Meteorologjik Ushtarak bën me dije se në relievet malore dhe kryesisht ato të verilindjes do ketë reshje shiu të dobëta dhe lokale.