Arbëri

Vetëm një rast i ri pozitiv me koronavirus në Shqipëri

Vetëm një rast i ri pozitiv me koronavirus në Shqipëri
 

Gjatë 24 orëve të fundit në Shqipëri ka rezultuar vetëm 1 rast pozitiv me koronavirus në Tiranë, nga 177 testime të kryera për të dyshuar të prekur me COVID-19, ndërsa të shëruar janë 15 qytetarë.

Instituti i Shëndetit Publik në Shqipëri njofton se në Spitalin Infektiv, gjendja paraqitet e qëndrueshme prej ditësh me 15 pacientë të shtruar dhe vetëm 3 prej tyre në terapi intensive, ndërsa prej më shumë se dy javësh nuk ka asnjë vdekje.