Arbëri

Lëkundje tërmeti, ndihen në Durrës dhe Tiranë

Lëkundje tërmeti, ndihen në Durrës dhe Tiranë

Lëkundje të lehta tërmeti janë ndierë këtë të premte në Durrës.

Sipas sajtit të njohur të tërmeteve, Emsc, tërmeti ka ndodhur në orën 10:18 me një magnitutë 3.2 i shkallës Rihter dhe me një thellësi prej 2 kilometër.