Arbëri

Dreshaj: Pandemisë po i vjen fundi, 9 të infektuar të shtrirë në Infektivë

Dreshaj: Pandemisë po i vjen fundi, 9 të infektuar të shtrirë në Infektivë

Nëntë pacientë me COVID 19 janë të shtrirë në Klinikën Infektive, derisa katër prej tyre janë në gjendje të rëndë shëndetësore. Nga këta katër, tre janë me oksigjeno-terapi dhe një është në gjendje kritike.

Këtë e ka bërë të ditur mjeku kujdestar në Klinikën Infektive, Shemsedin Dreshaj. Për ksp ai ka thënë se në pritje të rezultatit të testit janë edhe dy persona.