Arbëri

Kurti insiston se vendi duhet të shkojë në zgjedhje

Kurti insiston se vendi duhet të shkojë në zgjedhje

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti vazhdon të insistojë se vendi duhet të shkojë në zgjedhje dhe sipas tij, ngërçi institucional shfaqet vetëm kur përjashtohet ky proces.

Ai përmes një statusi në Facebook ka thënë se zgjedhjet po mbahen anembanë Evropës.