Arbëri

Kurti priti Valdete Dakën, KQZ-ja e gatshme të ushtrojë autoritetin e saj

Kurti priti Valdete Dakën, KQZ-ja e gatshme të ushtrojë autoritetin e saj

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka pritur të hënën në takim kryetaren e Komisionit Qendror Zgjedhor, Valdete Daka.

Sipas njoftimit të zyrës për shtyp të kryeministrit, në takim është diskutuar për funksionimin e këtij institucioni dhe për ngritjen e bashkëpunimit në çështje të ndërlidhura me Qeverinë.