Arbëri

Borrell: BE-ja preferon gjendjen e tanishme të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë

Borrell: BE-ja preferon gjendjen e tanishme të kufijve midis Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, në një bisedë me disa gazetarë të vendeve evropiane, foli të premten edhe për dialogun midis Kosovës dhe Serbisë.

Borrell tha se BE-ja është e gatshme për vazhdimin e dialogut, porse duhet pritur sqarimi i situatës politike në Kosovë.