Arbëri

Mustafa: Votat për Qeverinë Hoti janë të sigurta, së shpejti emrat e ministrave

Mustafa: Votat për Qeverinë Hoti janë të sigurta, së shpejti emrat e ministrave
Foto: Alban Bujari / KOHA

Lidhja Demokratike e Kosovës ende nuk e ka të përfunduar listën e anëtarëve të kabinetit qeveritar. Këtë e ka bërë të ditur kryetari i LDK-së, Isa Mustafa në një intervistë për KOHA-n.

Mustafa ka treguar se LDK do të udhëheqë me shtatë ministri si dhe do ta ketë një zëvendëskryeministër.