Arbëri

Moti sot në Kosovë

Moti sot në Kosovë

Edhe dita e dytë e muajit qershor vazhdon si dita e parë me kushte pothuajse të ngjashme meteorologjike sa i përket temperaturave dhe reshjeve.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, nga nesër parashihen masa të ngrohta të ajrit të cilat do të vijnë nga jugperëndimi i kontinentit, duk bërë që grafiku në fushat termike të shënojë rritje në të dy vlerat ekstreme.