Arbëri

Grenelli zyrtarisht dorëhiqet nga Departamenti i Shtetit

 

Richard Grenelli edhe zyrtarisht ka dhënë dorëheqje nga Departamenti i Shtetit dhe nga posti i tij si ambasador i Amerikës në Gjermani.

“Ambasadori Grenell ka dhënë dorëheqje nga posti i tij dhe nga Departamenti i Shtetit më 1 qershor”, ka thënë një zëdhënës, raporton “Reuters”.