Arbëri

11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë të premten, dy të shëruar

11 raste të reja me COVID-19 në Kosovë të premten, dy të shëruar

11 raste të reja me koronavirus janë paraqitur sot në Kosovë dhe 2 persona janë shëruar.

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike thotë se janë testuar gjithsej 297 mostra të marra nga Klinika Infektive dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren.