Arbëri

Mustafa e quan të guximshëm vendimin e Qeverisë Hoti për heqjen e reciprocitetit

 

Kreu i LDK-së, Isa Mustafa, përmes një postimi në Facebook ka thënë se vendimi i Qeverisë Hoti për heqjen e reciprocitetit është i guximshëm.

“Vendimi i sotëm i Qeverisë Hoti për heqjen e të gjitha pengesave për dialog që çon në njohje reciproke ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, është vendim i guximshëm. Qeveria Hoti dëshmoi përkushtimin e saj për partneritet strategjik me SHBA dhe BE”, ka shkruar Mustafa.