Arbëri

Diell dhe rritje temperaturash sot në Shqipëri

Diell dhe rritje temperaturash sot në Shqipëri

Në Shqipëri moti sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do sjellin mot të kthjellët, por që në zonat malore nuk përjashtohet mundësia për reshje shiu.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, të cilat do të variojnë: në zonat malore, nga 12ºC në 23ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 29ºC dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 30ºC.