Arbëri

Të dielën në Kosovë parashihet mot i vranët e me intervale me diell

Të dielën në Kosovë parashihet mot i vranët e me intervale me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se të dielën do të mbajë mot i vranët dhe me intervale me diell.

“Vranësirat gjatë ditës vende-vende do të shoqërohen me shi dhe shkarkime rrufesh”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.