Arbëri

Moti sot në Shqipëri

Moti sot në Shqipëri

Moti në Shqipëri sot do të jetë i alternuar nga kthjellime dhe vranësira të cilat do të sjellin mot të kthjellët por herë pas here do të zëvendësohet nga reshje të izoluara.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë, ku do të variojnë: në zonat malore, nga 12ºC në 25ºC, në zonat e ulëta nga 18ºC në 31ºC dhe në zonat bregdetare nga 20°C në 32ºC.