Arbëri

Mot i vranët dhe me reshje shiu gjatë vikendit në Kosovë

Mot i vranët dhe me reshje shiu gjatë vikendit në Kosovë

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se nesër do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.

Sipas njoftimit, vranësirat ditën e shtunë parashihen të shoqërohen me riga të izoluara shiu, kurse dita e premte parashihet të jetë kryesisht me diell.