Arbëri

Pas ngritjes së aktakuzës ndaj Thaçit, takohen Mustafa e Haradinaj

Pas ngritjes së aktakuzës ndaj Thaçit, takohen Mustafa e Haradinaj
Foto: Arkiv

Kryetari i LDK-së Isa Mustafa dhe ai i AAK-së Ramush Haradinaj, janë takuar gjatë ditës në njërin nga restorantet në kryeqytet.

Ky takim i dy partnerëve në koalicionin qeverisës, vjen pas ngritjes së aktakuzës për krime lufte ndaj presidentit Hashim Thaçi nga Zyra e Prokurorit të Specializuar, raporton KOHA.