Arbëri

Vuçiq: Të njohim pavarësinë e Kosovës? Harrojeni

Vuçiq: Të njohim pavarësinë e Kosovës? Harrojeni

Beogradi zyrtar nuk do të ndryshojë qëndrimet për vazhdim të bisedave me Kosovën. Kështu të paktën ka thënë të enjten mbrëma presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq. Sipas Vuçiqit, Serbia do të luftojë për të mos qenë fajtore për mungesë të dialogut.

“Do të luftoj për të mos qenë fajtorë për mungesë të dialogut. Ne këtu bisedojmë dhe negociojmë me perëndimin, e jo me shqiptarët”, ka shpjeguar Vuçiq, raporton “b92.net”.