Arbëri

Mot i ndryshueshëm sot në Kosovë

Mot i ndryshueshëm sot në Kosovë
Foto: Arben Llapashtica

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se fushat me presion të ulët që janë prezent mbi gadishullin e Ballkanit do të vijojnë të mbesin edhe ditëve në vazhdim, duke kushtëzuar mot me diell dhe vranësira të dendura të cilat do të krijojnë kushte për reshje shiu dhe shkarkime rrufesh.

Sipas institutit, sot në fushat termike nuk do të ketë ndryshime të mëdha.