Arbëri

Javë me mot të ndryshueshëm në Kosovë

Javë me mot të ndryshueshëm në Kosovë

Kjo javë fillon me mot jo stabil, vranësira, rreze dielli, por edhe reshje shiu të shoqëruara me shkarkime rrufesh.

Kjo situatë e motit do të stabilizohet nga dita e mërkurë duke mundësuar mot stabil dhe relativisht të nxehtë.